DAEMWOOL SK flag DE flag ENG flag

Tá najlepšia izolácia z prírody

  Ovčia vlna - produkt prírody  
  Výhody izolácie DAEMWOOL  
  Prečo nie je vlna ako vlna?  
  Výrobný proces  
  Produkty z ovčej vlny  
  Príklady použitia ovčej vlny  
  Technické údaje, tabuľky  
  Licencia ETA  
  Na stiahnutie  
  Galéria  
  Partneri  
  Kontakty  

Príklady použitia izolácie DAEMWOOL

Ovčia vlna ako izolácia je univerzálny prírodný materiál s výbornými izolačnými vlastnosťami a jeho použitie je rôznorodé.
Používa sa predovšetkým na izoláciu dreveníc, izoláciu podkrovia, izoláciu fasády, izoláciu podlahy, izoláciu stropu a izoláciu stien.


 

Izolácia dreveníc

Drevo ako prírodný stavebný materiál disponuje jedinečnými vlastnosťami, ktoré ho robí stále populárnejším a vyhľadávanejším. Kedysi na zateplenie dreveníc slúžil mach, ktorý sa pri stavbe vkladal do vodorovných škár. Strop sa najčastejšie izoloval plevami s hlinou alebo senom.
Pri stavbe dreveníc sa dôrazne doporučuje využívať prírodné materiály, ktoré sa dobre znášajú s drevom.
Izolácia z ovčej vlny je na tento účel najideálnejší materiál.


 
  izolácia dreveníc   izolácia dreveníc   izolácia dreveníc

izolácia dreveníc   izolácia dreveníc   izolácia dreveníc

izolácia dreveníc      izolácia dreveníc      izolácia dreveníc
 
 
 

Izolácia podkrovia

Izba s výhľadom, štúdio vo vzdušnej výške alebo pohodlný manzardový byt v podkroví, to všetko si vyžaduje dokonalú izoláciu. Nezateplené podkrovie predstavuje v zime veľké energetické straty a v lete prehrievanie celého objektu.

Ak sa rozhodnete svoje podkrovie vybudovať ako obytný priestor, nesmiete zabudnúť na izoláciu strešných šikmín. Nesprávne zaizolovaná podkrovná miestnosť vám však neprinesie veľa potešenia, nehovoriac ani o úniku tepelnej energie.
Izolácia z ovčej vlny sa na takéto účely výborne hodí a vlastnosti ovčej vlny vám zaručia vhodnú a príjemnú klímu na bývanie.


 
  izolácia podkrovia   izolácia podkrovia   izolácia podkrovia
 
 
 

Izolácia fasády

Dôležitými parametrami, na ktoré je potrebné brať ohľad pri zateplovaní fasády, sú tepelno-izolačné vlastnosti materiálu ale aj schopnosť obvodových konštrukcií prepúšťať vodné pary. Vďaka tomu stavba "dýcha" a nevzniká tak v miestnostiach nepríjemné dusno a zlá klíma pre bývanie.
Izolácia z ovčej vlny dokonale spĺňa všetky dôležité požiadavky na kvalitné zateplenie fasády.


 
  izolácia fasády   izolácia fasády   izolácia fasády

izolácia fasády   izolácia fasády   izolácia fasády
 
 
 

Izolácia podlahy

Zateplenie podláh je vhodné najmä v rodinných domoch ale aj na bytoch nad nevykurovanými priestormi. Základnou funkciou izolácie podlahy je neprepustiť do spodných vrstiev naakumulované teplo z miestnosti a zároveň izolovať zospodu. V prípade použitia podlahového kúrenia zároveň aj teplo z teplovodného média vyžiariť naspäť do hornej vrstvy podlahy.
Čoraz vyššie nároky na znižovanie energetickej náročnosti kladú vysoké požiadavky na moderné tepelnoizolačné materiály.
Izolácia z ovčej vlny spĺňa všetky požiadavky na ekologické zateplenie podlahy.


 
  izolácia podlahy
 
 
 

Izolácia stropu

Pri nedostatočne tepelne izolovanom dome je strop jedno z najzraniteľnejších miest domu. V starších domoch sa veľmi na izoláciu nemyslelo. A keď sa myslelo, tak nie veľmi správne. Dostupné materiály tejto nepriaznivej situácii iba napomáhali.
Dnes sú ceny energií na vysokej úrovni a neustále stúpajú. Preto sa oplatí investovať do vhodnej tepelnej izolácie. Novopostavené domy sú navrhované so zreteľom na najnovšie požiadavky na tepelnú izoláciu. Staré domy je potrebné dodatočne izolovať.
Izolácia z ovčej vlny dokonale spĺňa aj tie najprísnejšie požiadavky na izoláciu.


 
  izolácia stropu
 
 
 

Izolácia stien

Izolácie stien tvoria do istej miery zimné ošatenie domu. Ak sú správne vyhotovené s použitím kvalitného izolačného materiálu, pomáhajú pri úspore tepelnej energie a znižujú celkové náklady na vykurovanie.
Aj v týchto prípadoch sa dá použiť izolácia z ovčej vlny a využiť tak izolačné parametre ovčej vlny k skvalitneniu bývania.


 
  izolácia stien